Волейболистите на Черно море - БАСК постигнаха втора поредна драматична и

...

Черно море - БАСК с втора поред драматична победа

Волейболистите на Черно море - БАСК постигнаха втора поредна трагична и общо 4-та победа в Суперлигата на България за мъже.

Варненци се постановиха трагично като домакини над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с  3:2 (25:23, 22:25, 14:25, 25:22, 15:12)  в мач от предпоследния 10-и кръг от първия полусезон на шампионата, игран довечера пред към 300 фенове в зала " Христо Борисов " във Варна, написа Sportal.bg.

Така играчите на Юлиан Тупанков са на 9-о място във краткотрайното класиране с 4 победи, 6 загуби и 4 точки, само че преди останалите срещи от кръга. Марек пък е на 5-а позиция с 6 победи, 4 загуби и 19 точки. В последния 11-и кръг от полусезона Черно море ще гостува на Левски, а дупничани са домакини на ЦСКА. И двете срещи са в петък (20 декември) от 18,30 часа.

В първия гейм домакините от Черно море диктуваха ситуацията доникъде му, като след това на няколко пъти играчите на Виктор Карагьозов се приближиха в резултата. Играта продължи точка за точка, само че варненци още веднъж поеха самодейността и поведоха след 25:23. Втората част бе равностойна до 9-та точка, след което Черно море излезе напред още веднъж. Интригата се завърна след 13:11 и функциите се размениха. При 21:20 обаче Марек съумя да се върне в играта и да изравни геймовете след 25:22.

Третата част стартира идентично като втората, само че гостите от Марек демонстрираха друго лице и с добра преднина стигнаха до разгромното 25:14. Доминацията на дупничани продължи и в четвъртия гейм, само че след 14-та точка обаче играта пое в друга посока. Така срещата влезе в тайбрек след 25:22 за Черно море. Там борбата бе равностойна до 7:7, само че по-късно " моряците " поеха самодейността и удържаха темпото до края, макар опитите на волейболистите на Марек да се завърне - 15:12 и 3:2 за Черно море.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:2 (25:23, 22:25, 14:25, 25:22, 15:12)
ЧЕРНО МОРЕ:  Йоан Кайряков, Емилиян Георгиев, Явор Генов, Калоян Балабанов, Николай Колев, Траян Иванов - Борис Димов-либеро (Димитър Славов, Петър Петров, Даниел Ал Атрааш)
Старши треньор: ЮЛИАН ТУПАНКОВ

МАРЕК:  Чоно Пенчев, Илиян Преспов, Светослав Иванов, Златан Йорданов, Борислав Апостолов, Павел Душков - Владислав Иванов-либеро (Костадин Стойков, Яни Георгиев, Светослав Станков, Петър Христосков)
Старши треньор: ВИКТОР КАРАГЬОЗОВ.

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието последните вести - такива, каквито са, от Света, България и Варна!

Изпращайте вашите фотоси на [email protected] когато и да е на дежурния редактор!